Co nás čeká?

AKTUÁLNĚ:

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ "PŘES BRETAŇ AŽ NA KONEC SVĚTA"

Ráda fotím zvířata v jejich přirozeném prostředí. Fotografie z mých Afrických cest jste si v této kavárně mohli prohlédnout na začátku letošního roku. Mám ráda také divoká Evropská pobřeží. Zejména Irské, Skotské a také Francouzské. Fotky této výstavy jsem pořídila při cestě po Bretani, z oblasti Côtes-d’Armor (pobřeží  Růžových skal) a Finistere (Konec světa), kde se vody Keltského moře tříští o rozeklané skály Francouzského pobřeží.

Zatím co departement pobřeží Růžových skal nabízí především svá dramata na břehu moře, kde růžová žula vytváří občas až bizardní útvary z kamene specifického pro tuto oblast, Finistere je známé především svými farními dvorci. V každém kostele najdete patrony rybářů, jejich symboly, sošky světců a modely lodí zavěšených od stropu. Dojemně naivní plastiky a sošky zobrazující výjevy z bible z období renezance i staršího data. Před kostely jsou vystavěny kalvárie. Vše správně ošlehané slaným větrem a dešti, které se v Bretani vyskytují poměrně často.

Katedrála st. Michael sice v Bretani neleží, ale měli jsme ji po cestě a nemohli jsme ji samozřejmě minout.

Více fotografií najde na mých webových stránkách www.alenafoto.cz

- Alena Knoblochová

_dsc4913_dsc4974_dsc5052

_dsc5108_dsc5669_dsc5990

...a jako bonus:

Havana včera

Fotografie Jakuba Futery z jeho cesty po Kubě. Vzhledem k tomu, že Jakub putoval po Střední a Jižní Americe před více než patnácti lety, takové obrázky už asi v Havaně nespatříte. I Kuba se mění.

Jakubovy fotografie najdete na jeho stránkách www.reknetesyr.cz

Jakub Futera je provesionální fotograf, majitel fotoateliéru Řekněte sýr … !!! v Poděbradech

Kromě toho překládá do češtiny knihy předních světových horolezců

 

ZÁŘÍ:

VÝSTAVA OBRAZŮ JANY VESELÉ

"Od 1. 9. 2018 do 30. 9. 2018 bude probíhat výstava krajinomaleb JANY VESELÉ. Autorka se kresbě a malbě začala systematičtěji věnovat po odchodu do důchodu. Absolvovala několik výtvarných kursů a používá různé techniky malby. Na výstavě budou menší obrazy z posledních let malované suchým pastelem, temperou a olejem. Modelem a inspirací jsou autorce reálné přírodní scenérie, fotografie nebo krajinomalby jiných autorů. Zpracování však nikdy nezapře vlastní přístup a styl.

Výstava je koncipována jako prodejní. Máte-li rádi pohodové obrázky krajiny, přijďte se k nám po prázdninách podívat, potěšit oko i chuťové buňky, a případně si za levný peníz pořídit nový originál do své domácí sbírky výtvarného umění."

-Jana Veselá, autorka

 CestaLodka

PotokLetni_nalada